הרמת והגדלת חזה למי מיועד הניתוח?

בדרך כלל מראה שד ``נפול`` נוצר עקב שילוב של תהליכים. לרוב תהליכים אלו כוללים התרוקנות נפח השד (לאחר הריון או ירידה במשקל), הפטמות ``מסתכלות`` למטה והשד ``שוכב`` על העור של בית החזה או הבטן (שיכול להיות גם אצל נשים צעירות שעוד לא ילדו). מקרים אלו שכיחים, כאמור, לאחר ירידת משקל, לידות והנקות או בשל בעיית התפתחות השד וצורה נפולה של השד.

הערכה טרום ניתוחית:

1. יש להבדיל בין הרמת שד לבין הגדלת שד. לצורך כך יש לבדוק את מיקום הפטמה ביחס לקפל התת שדי. הרמת שד מיועדת בעיקר למקרים בהם צניחת הפטמות הינה בדרגה 3,4 כלומר- הפטמה נמצאת מתחת לקפל התת שדי.
2. יש למדוד את איכות וכמות רקמת השד הקיימת בחלקו העליון והתחתון של השד ומתחת לפטמה. אנו מבצעים הערכה של איכות העור והמצאות סימני מתיחה. מדידה חשובה נוספת הינה קוטר העטרה. במקרים מסוימים, צניחת השד מלווה בהתרחבות העטרה.
3. יש להחליט טרם הניתוח מהו מראה השד הרצוי. במקרים בהם נפח השד קטן, ניתן להשתמש בשתל סיליקון בנוסף להרמת הפטמות. יש לזכור כי לאחר ניתוח הרמת שד חלה ירידה מסוימת בנפח השד. אנו ממליצים על מראה טבעי יותר, הפרופורציונלי למבנה בית החזה, רוחב הכתפיים, מותן ואגן ואף לבלט הישבן במראה צידי. הקטנת חזה במינימום צלקות.
דרגות נפילת השד.
דרגה 3 ו-4 מחייבות הרמה של השדיים

טיפים בהרמת חזה:

1. ברוב ניתוחי הרמת חזה נפח השד קטן, גם אם מוציאים עור עודף בלבד. השד הופך קטן יותר בגלל שאנו מצופפים ומהדקים את רקמת השד ואת מעטפת העור מסביב. לכן במקרים בהם יתכן שלאחר הרמה יהיה שד קטן מידי רצוי להוסיף שתל כבר בניתוח הראשון.
2. למתלבטים בדבר הצורך בשימוש בשתל סיליקון: אנו ממליצים להשתמש בשתל רק אם נראה שגודל השד לאחר הרמתו יהיה קטן. לא חייבים להחליט לבצע בניתוח הראשון גם הרמה וגם הגדלה. אפשר לחלק לשני ניתוחים במועדים שונים. בניתוח הראשון לבצע הרמה בלבד. לאחר כמה חודשים ניתן יהיה להחליט באופן ברור יותר אם נחוץ שתל או לא.
3. יש להרים את היד למעלה ולראות את כמות עודף העור התלוי מתחת לפטמה. אלו הם המקרים שיש לבצע הרמה או הידוק של מעטפת העור ולא להסתפק בהגדלה בלבד.
4. למתלבטים בדבר הצורך בביצוע הרמה: הרבה נשים מתלבטות בדבר הצורך בהרמת חזה (בגלל הצלקות בעיקר, אולי גם בשל האפשרות לאיבוד תחושה בפטמה או יכולת הנקה לאחר הניתוח). נשים רבות שואלות מדוע לא ניתן להסתפק רק בשתל ולהגדיל. התשובה אינה חד משמעית בכל המקרים וצריך לדון עם הרופא בדבר האפשרויות. במקרים מסויימים אנו מאפשרים לבצע הגדלה תחילה. להמתין כמה חודשים ואז לפי התוצאה להחליט אם כדאי לבצע הרמה או לא (בנימה אישים: נדיר שלא יבוע הרמת חזה לנשים שהצורך בהידוק המעטפת העורית ברור).
5. צלקת ``עוגן`` הכוללת צלקת לרוחב הקפל התת שדי היא הצלקת הבעייתית ביותר. צלקת זו תראה בדופן בית החזה (בצידי השדיים) ובמחשוף (במפגש בין השדיים). הצלקות ה``טובות`` ביותר בעלות צורת ריפוי הטובה ביותר יהיו מסביב לעטרה ואנכית מהעטרה לקפל (לרוב הן אינן נראות). כדאי מאוד להימנע מצלקת בקפל התת שדי (נדרשת מיומנות גבוהה של הרופא המנתח).
6. ברוב הרמות השדיים לא מאבדים תחושה בפטמות
7. גם לאחר הרמת חזה יתכן שתיווצר ``צניחה`` של השד בעיקר בשדיים גדולים (עם שתל או ללא)
8. על מנת להתאים את צורת החזה החדש, אנו מציעים להגיע לייעוץ עם חזייה הטובה ביותר שאת אוהבת אשר נותנת לך צורת שד היפה ביותר (גם אם היא חזיית פושאפ עם מילוי). בדרך זו נוכל לבצע החלטה על סוג הניתוח והצורה הסופית אליה אנו שואפים.
בת 26 - הרמה והגדלה בעקבות ירידת משקל. שתל 260 סמ``ק

מהלך הניתוח:

הניתוח נערך בבית חולים תחת הרדמה כללית. אורך הניתוח כשעה וחצי. במהלך הניתוח אנו מקטינים, בד``כ, את קוטר העטרה ומעלים את העטרה והפטמה על ``גבעול`` למיקומה החדש. אנו יוצרים מעיין ``ערסל`` התומך את השד בחלקו התחתון ויוצר מלאות סמוך לחריץ שבין שני השדיים. בשלב זה, ניתן להוסיף שתלי סיליקון מתחת לשריר בית החזה הגדול או מעליו. בסוף הניתוח, אנו מבצעים תפירה בחוטים פנימיים ונספגים כך שאין צורך להוציא תפרים ואין סמני תפרים על פני העור. אנו חובשים את המקום כולל חזיית ספורט אותה לא מורידים למשך 3 שבועות לערך.

צלקות:

ניתוח הרמת שד מותיר צלקות על פני השד. הצלקות מצויות מסביב לגבול עטרה- עור, וצלקת אנכית מגבול העטרה לכיוון קפל התת שדי. הצלקות הללו מתרפאות היטב ומותירות סימן מטושטש במקום הימצאותן. שיטת הניתוח יכולה להשתנות ממטופלת אחת לשנייה בהתאם לצורת השדיים, סוג העור ואיכותו, כמות, עובי וגמישות הרקמות הרכות. תוצאות סופיות לאחר ניתוח זה מתקבלות כעבור מספר חודשים בלבד. בחודשים הראשונים השד עלול להראות אחר ושונה מצורתו הסופית.

כמו בכל ניתוח קיימים סיבוכים אפשריים. העיקרים שבהם:

 • נמק של הפטמה חלקי או מלא. נדיר פחות מ- 0.5%
 • שטפי דם כ- 3% מכלל הניתוחים המבוצעים
 • זיהום בפצע הניתוחי פחות מ- 1% מכלל הניתוחים. לאחר הניתוח אנו ממליצים על נטילת אנטיביוטיקה מונעת למשך 5 ימים
 • להפחתת הסיכון לזיהום.
 • הצורך בניתוח חוזר לצורך תיקון קיים בעיקר בניתוחים אלו, בשל אופיו השמרני והרצון להימנע מצלקות מיותרות. שיעור התיקונים
 • אצלנו הינו כ-2%.
 • הפחתת תחושה באזור הפטמה, פחות מ- 5% מהמקרים. לרוב התחושה חוזרת עד כשנה לאחר הניתוח ובמיעוט מהמקרים
 • התחושה אינה משתקמת.
 • יכולת הנקה עלולה להיפגע אם כי לא ניתן לקבוע בוודאות באיזה שיעור.
 • היפרדות שולי החתך ופתיחת קו התפר. תופעה נדירה וקשורה יותר לכריתת מסת שד גדולה עם עור דק ונשים מעשנות.
 • **תופעות הלוואי ידונו בהרחבה עם הרופאים לפני הניתוח

מעקב לאחר הרמת חזה:

לאחר הרמת שד יש להמשיך בפעולות הקבועות לגילוי מוקדם של סרטן השד. הפעולות כוללות בדיקה ידנית עצמית, בדיקה ע``י כירורג שד, ממוגרפיה או אולטרא סאונד עפ``י הכללים המקובלים שהותוו ע``י משרד הבריאות. יש ליידע את הבודקים, טרם הבדיקה על הניתוח שעברת. האגודה למלחמה בסרטן גילוי מוקדם סרטן שד ככלל, מומלץ להיוועץ עם הרופא המנתח או כל מומחה אחר לכירורגיה פלסטית בכל שינוי שנוצר בשד.
רוצים לצפות בתוצאות המדהימות שלנו
בהרמת והגדלת חזה?
מוכנים לקבל ייעוץ והכוונה בנוגע להרמת והגדלת חזה?
תוכלו להתקשר אלינו ל-1700-506-504 או להשאיר פרטים כאן
ואנו נחזור אליכם בהקדם!