למי מיועד הניתוח?

הטיפול בשאיבת שומן מתאים לנשים וגברים כאחד. הטיפול מתאים למטופלים להם יש עודפי שומן מתחת לעור, אשר אינו מלווה במשקל גוף גבוה (השמנה) ועור עודף שאינו מתוח. לרוב, ידווחו המטופלים כי אינם מצליחים ל``הפטר`` משומן זה בדיאטה ובספורט. שאיבת שומן מתאימה למטופלים להם יש משקל גוף סביר, טונוס עורי תקין וחריגה ממבנה גוף אידיאלי הנובע מריבוי תאי שומן באזורים מסוימים. לדוגמא: נשים לרוב סובלות מכריות שומן מעל האגן (באזור המותן) בירך חיצונית ובירך הפנימית (אשר מעלים את המרווח בין הרגליים). גברים יפנו יותר לבצע שאיבה לעצב את דופן הבטן הקדמית ומותניים. הניתוח בהרדמה מקומית בלבד.
לפני ואחרי ניתוח שאיבת שומן

הערכה טרום ניתוחית:

יש לבדוק תחילה את איכות העור. לאחר הוצאת נפח שומן תת עורי אנו מצפים להתכווצות העור לקבלת משטח חלק. סימני מתיחה והידלדלות העור, מהווים סימן לאלסטיות פגומה של העור אשר תקשה על שאיבת שומן גדולה ועלולה לגרום להיווצרות כפלי עור ושקעים.
צלוליט – נקודות שקועות על פני העור הניתנים לרוב לתיקון ע``י שאיבה עדינה. קיום אסימטריה במבנה הגוף בהשוואה בין הצדדים ובין המבנה הרצוי יש לברר מחלות רקע העלולות לסכן את שלום המטופל כגון: השמנת יתר, סכרת, מחלות לב וכלי דם וכו' כמו כן יש לברר מהם התרופות אותן נוטל המטופל באופן קבוע ורגישויות.

מהלך הניתוח:

הניתוח נערך בבית חולים תחת הרדמה כללית או מקומית בשאיבות שומן קטנות. אורך הניתוח תלוי בכמות שאיבת השומן המתוכננת. במהלך הניתוח מזליפים נוזלים לתוף השומן התת עורי. לאחר מכן מתחילה השאיבה דרך מספר פתח ם קטנים (פחות ממחצית הסנטימטר) באותם אזורים הזקוקים לטיפול. את הפתחים הקטנים תופרים בתפרים העשויים מחוטים נמסים ואין צורך להוציאם. לאחר הניתוח יש להשתמש בחגורת בטן, הנותרת מרבית שעות היממה למשך 3 שבועות לערך.

סיבוכים ותופעות לוואי:

הסיבוך השכיח ביותר לאחר שאיבת שומן הינו אי סדירות של העור ומשטח לא חלק. על מנת להחליט אם יש צורך בתיקון, יש להמתין כ-6 חודשים לאחר הניתוח כדי שהבצקת והנפיחות יספגו ויעלמו. סיבוכים נוספים כוללים: סרומות ושטפי דם, היפרפיגמנטציה, זיהום, נימול, תסחיפי שומן ובצקת ריאה.
סיבוכים אלו נמצאו בקשר ישיר עם נפח השאיבה. כלומר שאיבה מעל 5 ליטר מעלה את סיכויי הסיבוכים לעומת שאיבת שומן קטנה באנשים סה``כ בריאים.

**תופעות הלוואי ידונו בהרחבה עם ד``ר עזריה לפני הניתוח
טיפים לשאיבת שומן:

כל פעולה שנועדה לטיפול בשומן עודף (כגון המסת שומן, לייזר, אולטרסאונד וכו')
שאינו מוציא שומן מהגוף אינו יעיל בהשוואה לשאיבת שומן ``מסורתית`` כלומר- חייבים לשאוב החוצה את השומן.
שאיבה באזורים המוגבלים בנפח ובכמות ניתן לבצע בהרדמה מקומית.
שאיבת שומן בלבד אינה יעילה במקרים בהם מעטפת העור אינה אלסטית וגמישה כגון:
עור דק ועודף, חוסר סדירות על פני העור, צלוליט וסימני מתיחה.
במקרים אלו רצוי מאוד לבצע מתיחה (כגון מתיחת בטן, צוואר, זרועות ירכיים ועוד).
חשוב מאוד! ניתן לבצע שאיבה חוזרת ולהוציא שומן נוסף ממקום שכבר עבר שאיבה. תמיד ניתן לשפר
(עד גבול מסוים כמובן). אך תיקון לאזור ממנו הוצא יותר מידי שומן ונוצרו שקעים ועור נפול קשה מאוד לתקן.
נשים לרוב סובלות משומן בירך חיצונית ובירך הפנימית (אשר מעלים את המרווח בין הרגליים)
רוצים לצפות בתוצאות המדהימות שלנו
בניתוח שאיבת שומן?
מוכנים לקבל ייעוץ והכוונה בנוגע לשאיבת שומן?
תוכלו להתקשר אלינו ל-1700-506-504 או להשאיר פרטים כאן
ואנו נחזור אליכם בהקדם!