קיימים מספר מקרים בהם נדרש תיקון פטמות

לדוגמא: אצל גברים במקרים בהם הפטמות מאוד בולטות מעל קו בית החזה, מצב זה מהווה קושי חברתי בעיקר כשהפטמות בולטות דרך חולצה. לנשים לעומת זאת, קיימים מקרים בהם קיימת א-סימטריה בגודל הפטמה, פטמות גדולות, פטמות שקועות, פטמות חצויות או חוסר בפטמות.
גניקומסטיה (הקטנת שד לגבר) רון עזריה

פטמות בולטות לגבר:

במקרה כזה, התלונה העיקרית בדרך כלל היא פטמה בולטת. כשלרוב היא בולטת דרך החולצה ועלולה לגרום למבוכה מבחינה חברתית. הפיתרון הוא קיצור הפטמה בהרדמה מקומית בלבד.

פטמות שקועות לנשים:

מצבים אלו די שכיחים ועלולים להיות חד או דו צדדיים. יש לבדוק טרם הניתוח את דרגת השקיעה של הפטמות, שיכולה להיות קלה מאוד (פטמה שקועה המזדקרת במגע קל) ועד למקרים קשים בהם הפטמה כל כך שקועה עד שהיא כמעט חסרה בכלל. התיקון במקרים אלו די זהה ונעשה בהרדמה מקומית. דרך חתך קטן, משחררים את הפטמה מהרקמה אשר מונעת ממנה לצאת החוצה.

תיקוני פטמות שסועות

קיימים מקרים בהם מופיעות פטמות בעלות שסע אשר חוצה אותן לשניים או יותר חלקים.
לפטמה אין מראה תקין, ולהבדיל מפטמה שקועה יש חסר ברקמה אמיתית, שאותה יש לשחזר לעיתים באופן מלא ואין שימוש בגדמי הפטמה הקיימת. בניתוח תיקון זה ניתן לבצע בהרדמה מקומית לעיתים תוך שילוב הגדלת חזה או הרמה.

שחזור פטמות:

שחזור פטמה ועטרה מהווים שלב אחרון וסופי בד``כ בשחזור שד לאחר כריתה. לעיתים יכול להופיע כסיבוך לאחר הקטנת חזה או כל ניתוח אחר. שחזור פטמה לרוב נעשה ע``י רקמות עצמיות מהמקום. לצורך שחזור העטרה ניתן להשתמש בשתל עור או בקעקוע בעל צבע עור.
טיפול זה נעשה בהרדמה מקומית וההחלמה ממנו מהירה מאוד. הסיבוך השכיח ביותר הוא נמק של הפטמה המשוחזרת, אך הוא נדיר. במקרים של שחזור פטמה ועטרה בשד משוחזר לאחר כריתה: את הפטמה אנו משחזרים מהרקמה המקומית, את העטרה נשחזר ע``י קעקוע צבע. הליך זה מבוצע לאחר שחזור רקמת השד ולאחר התאמת הצד הבריא לגודל השד. (במקרה זה הרמת חזה בוצע לשד ימין).
רוצים לצפות בתוצאות המדהימות שלנו
בתיקון פטמה/עטרה?
מוכנים לקבל ייעוץ והכוונה בנוגע לתיקון פטמה/עטרה?
תוכלו להתקשר אלינו ל-1700-506-504 או להשאיר פרטים כאן
ואנו נחזור אליכם בהקדם!