למי מיועד ניתוח אף?

אנשים שנולדו עם אף רחב, גבנוני, ארוך, גדול או מחודד, פונים לעזרתה של הכירורגיה הפלסטית על מנת לתקן את הפגם ולשוות לפניהם מראה יפה, אסתטי ומעודן יותר. במרבית המקרים הפנייה לניתוח נעשית משיקולים אסתטיים בלבד, אך לעיתים הניתוח נדרש מטעמים רפואיים, לצורך תיקון מחיצה מעוותת או עקומה באף הגורמת לקשיי נשימה. במקרה כזה מבוצע ניתוח המשלב את הצד האסתטי עם הצד הרפואי, ומחיצת האף מתוקנת בניתוח. ניתוח אף מביא פעמים רבות לשינוי משמעותי במראה הפנים כולו, לכן חשוב מאוד לבצע החלטות נכונות ובחירה מושכלת של צורת האף שאליה שואפים להגיע.
ניתוח אף
ניתוח אף לפני ואחרי - ד``ר רון עזריה
ניתוח אף רון עזריה
מבנה האף וצורתו משפיעים על מראה הפנים ומושכים תשומת לב רבה

כיצד בוחרים את צורת האף?

חשוב להגיע לפגישת ייעוץ מקדימה עם המנתח, להגדיר בפניו את הציפיות מהניתוח ולהבין את מידת הריאליות שלהן. כשפונים למנתח פלסטי על מנת לעבור ניתוח אף, צריך לוודא שהוא מתחשב לא רק ברצונות של הלקוח, אלא גם יכול להמליץ על מה שמתאים למבנה פניו. השאיפה היא לאף בעל מראה אנטומי ואסתטי המתאים לפנים ובעל תפקוד פיזיולוגי תקין, דהיינו, המאפשר נשימה טובה. מידות אף נכונות משמעותן מידות שאינן בולטות בשום פרט לעומת יתר מרכיבי הפנים.
האף המתאים אינו סולד מדי, אינו שקוע מדי, מורם מידי או קצר מדי, הוא כזה המשתלב בפרופורציות הפנים.
הניתוח מתבצע בהרדמה כללית או מקומית, יחד עם ניתוח פלסטי או כפרוצדורה יחידה. אצל אנשים אשר סובלים מבעיות נשימה דרך האף ושוקלים גם לעבור ניתוח פלסטי, מומלץ לבצע את שניהם ביחד. כך ניתן לאחד את תקופת ההחלמה של שני הניתוחים ולחסוך ביצוע של שתי הרדמות.

הסיכונים בניתוח מחיצות:

תיקון מחיצה הוא ניתוח די בטוח ואחוזי ההצלחה שלו, הם בתחום 95%-90%. ניתוח מחיצה מלווה בדרך כלל גם בהקטנה של המדפים הצדיים. עם זאת, אחת הבעיות הידועות היא שרירית המדפים הצדיים יכולה להתפתח מחדש, במיוחד כשקיימת נטייה לרגישות אלרגית. אז, למרות ניתוח טוב, האף נסתם מחדש. קיימת סכנה לא שכיחה בעת ניתוח מחיצה – יצירת נקב במחיצה (חור מצד לצד).
התפתחות נקב אחרי ניתוח במחיצה יכולה, בשיעור נמוך, להתרחש במצב שבו קיימת מחיצה שעברה טראומה קשה ויש הידבקויות ברירית. מקרה כזה יכול להתרחש בקרב מעשנים שאצלם הרירית ניזוקה ואיבדה מגמישותה הטבעית.
ניתוח אף מחירים
רוצים לצפות בתוצאות המדהימות שלנו
בניתוח אף?
מוכנים לקבל ייעוץ והכוונה בנוגע לניתוח אף?
תוכלו להתקשר אלינו ל-1700-506-504 או להשאיר פרטים כאן
ואנו נחזור אליכם בהקדם!

שאלות לתשובות לגבי ניתוח אף – מחירים, למי מיועד, תהליך החלמה

למי מיועד הניתוח :
ניתוחי אף נחלקים לניתוחים קוסמטים, שמטרתם לשפר את מראה האף, וכתוצאה מכך את מראה הפנים. ניתן להוריד את הגבנון, להקטין את האף, לעדן את קצה האף (טיפ), להצר את הנחיריים, ליישר סטיית ציר אם קיימת

ניתוחים רפואיים של האף באין לשפר את תפקוד האף במעברי האויר בעת נשימה. ניתוחים אלו כוללים יישור מחיצה, טיפול בקונכות.

ישנם ניתוחים משולבים, שמטרתם לשפר את המראה ואת התפקוד.

מתי לבצע ניתוח אף :

כיום מומלץ לבצע ניתוחי אף רק לאחר גיל 16, כיוון שזה הזמן בו האף הגיע לסביב 90% מגודלו.

למה חשוב להתייחס בתכנון הניתוח:

חשוב מאוד ת דגש למראה ומבנה הפנם, כדאי להתאים את האף  לסביבה שלו, כדי לייצר מראה הרמוני ואסתטי. יש להתייחס לבקשת המטופל/ת, אולם לא בכל מחיר.

יש לבצע תיאום ציפיות קפדני, כדי שלא תהיה אכזבה מהתוצאה לאחר הניתוח.

אצל מי לבצע ניתוח אף:

חשוב מאוד לגשת לרופא פלסטיקאי או אא"ג שיש לו ניסיון בניתוחי אף. יש לבדוק את הכשרת הרופא לפני כן.

מה צריך להכין לפני הניתוח:

כמובן בהתאם לעצת המומחה, הנושא הוא תלוי גיל. יש לבצע בדיקות דם, אק"ג, צילום חזה. במקרים מסויימים, המטופל יתבקש לבצע הדמייה כלשהי של האף, בעיקר אם היו חבלות קודמות לאף.

מהלך הניתוח:

ניתוחי אף ניתן לבצע בהרדמה מלאה או בהרדמה מקומית עם טשטוש. הכל בהתאם להחלטת המנתח בדיון עם המטופל. ניתוחי אף אורכים בין שעה לשעתיים לרוב.

את הניתוח מסיימים לרוב עם סד לאף, ויתכן גם בטמפונים בנחיריים, במידה ובוצע תיקון במחיצת האף.

לרוב משתחררים לאחר מספר שעות הביתה.

לאחר הניתוח:

מומלץ לשמור על ראש מורם, מומלץ לבצע קומפרסים קרים לפנים, להורדת נפיחות ו/או שטפי דם. מומלצת כלכלה קרה ורכה למספר ימים, משככי כאבים לפי הצורך. ישנם רופאים המבקשים טיפול אנטיביוטי דרך הפה למספר ימים. את0 הטמפונים, אם הושמו, מסירים לאחר כ-3-5 ימים, את הד מסירים לאחר כשבוע.

מומלץ לא להרכיב משקפיים/משקפי שמש למשך כ-5-6 שבועות, מומלצת מניעה משמש לאזור האף למספר שבועות.

מתי מתייחסים לתוצאה:

רוב הבצקות יורדות בשבועות הראשונים, אולם התוצאה הסופית מתייצבת לאחר 6-12 חודשים.

חשוב לשמור על מעקב מרפאתי, על מנת שהרופא לבדוק שההחלמה מהניתוח מתקדמת באופן תקין.

מתי חוזרים לשגרה:

מומלצת מנוחה מפעילות מאומץ ל-10-14 ימים, ניתן לחזור לעבודה לאחר כ-10 ימים, מומלץ לחזור לפעילות ספורטיבית בין 4-6 שבועות לאחר הניתוח

חשוב מאוד להישמר מחבלה לאף במהלך החודשים הראשונית.

תופעות לוואי וסיבוכים:

נפיחות באזור הפנים, שטפי דם, דימום מתוך האף, אסימטריה, אובדן תחושה, פגיעה בחוש ריח, חוסר שביעות רצון מהתוצאה.